skip to Main Content
W sobotę, 7 marca, zapraszamy na piękną modlitwę za naszego wielkiego Przyjaciela, Papieża Franciszka tak, żeby tego wieczoru jeden byl za wszystkich, a wszyscy za jednego…
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na „Kolędowanie u Duchaczy” w poniedziałek 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Będzie się działo…
W sobotę 14 grudnia ok. godz. 22.00, we wspomnienie św. Jana od Krzyża, w wigilię Niedzieli Radości, nasz Współbrat o. Władysław Budziak powrócił do Domu Ojca…
15 grudnia w III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości, w domu Duchaczy w Bydgoszczy będzie mnóstwo okazji, aby się rzeczywiście uradować i radością tą podzielić z innymi, mieszkającymi nawet bardzo daleko bo w odległym Meksyku…
Już za parę dni, w niedzielę 10 listopada, rusza w naszym domu zakonnym w Bydgoszczy cykl siedmiu comiesięcznych dni skupienia pt. „7 znaków – klucze do Nieba”. Będzie to niezwykła przygoda podróży poprzez wyrafinowane piękno Ewangelii według św. Jana. Zapraszamy!!!
1 listopada tradycyjnie udaliśmy się na cmentarz Nowofarny w Bydgoszczy, gdzie spoczywa wielu naszych Współbraci, którzy poprzedzili nas do Domu Ojca. W modlitwie pamiętaliśmy o spoczywających w Bydgoszczy, ale też w mogiłach w Cielądzu, Puszczykowie, na innych cmentarzach w Polsce i na świecie. Prosiliśmy dla nich o radość życia wiecznego i dziękowaliśmy za to wszystko co Bóg nam przez nich podarował. Do zobaczenia w Niebie!!!
W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zapraszamy do naszego domu prowincjalnego w Bydgoszczy na nadzwyczajne przeżycie Tygodnia Misyjnego. Przyjdź do nas! Nie bój się drogi!!!
U początku Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który jest okazją, aby skupić naszą uwagę na dziele misyjnym Kościoła, nasz Współbrat, o. Marek Walkusz CSSp przesyła nam kilka słów pozdrowień i świadectwa o swojej posłudze misyjnej w dalekiej Gwinei Konakry w Afryce.
Z ogromną radością przygotowujemy się do uroczystej liturgii, podczas której Kamil, który niedawno powrócił z USA gdzie odbył roczny nowicjat, złoży po raz pierwszy śluby zakonne, zobowiązując się ściślej naśladować Jezusa na drodze rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Oto kilka jego wspomnień z czasu nowicjatu…
Rozpoczął się nadzwyczajny miesiąc misyjny zapowiedziany przez papieża Franciszka już dwa lata temu. Okazją do jego ustanowienia stała się setna rocznica ogłoszenia przez Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud” o działalności prowadzonej przez misjonarzy na świecie. Oto pełna treść Listu Ojca Świętego Franciszka, w którym zapowiada i tłumaczy konieczność nadzwyczajnego przeżycia miesiąca października w 2019 roku.
O senegalskich klimatach opowiada o. Krzysztof, rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego, który kilka dni temu powrócił z Dakaru z dwutygodniowego spotkania odpowiedzialnych za formację.
16 lipca 1942 roku w obozie koncentracyjnym w Dachau w wieku 56 lat umierał o. Paweł Barański, duchacz, zamęczony przez hitlerowców tylko dlatego, że był po prostu dobrym księdzem…
Gdzie? Już 21 lipca rusza jubileuszowa bo 15. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Ważną częścią pielgrzymki jest nasza duchacka Grupa Czerwona, która tego roku wyruszy na szlak po raz 35.
17 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej otwarta została izba pamięci męczenników. Obok wielu męczenników ziemi bydgoskiej szczególne miejsce zajmują współbracia ze Zgromadzenia Ducha Świętego, które z Bydgoszczą związane jest od prawie 100 lat.
Przygotowania, które rozpoczęły się kilka miesięcy temu angażując duchacką wspólnotę i wielu jej Przyjaciół, dobiegają końca. Wszystko zacznie się już w przyszłą sobotę, 8 czerwca, o godz. 20.00 w kościele rektorskim przy domu prowincjalnym Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy. „Noc7Cudów 2019” tuż tuż… Czym jest ta Noc i jak dobrze przygotować się do jej przeżycia…?

100 lat w Polsce
• Bydgoszcz
• Chojnice

• Cielądz
/k.Rawy Mazowieckiej
• Zbyszyce
/Gródek nad Dunajcem

Mega propozycja!!!
Tylko dla Orłów...

Znajdziesz nas i tutaj…
polecamy!!!

Muzeum Misyjne

VIVAT international

Back To Top