skip to Main Content

28 Niedziela Zwykła
15 października 2023

 

1. Liturgia Słowa, jaką dziś odczytujemy, mówi nam tak pięknie o Bogu, który jest Dobrym Pasterzem, Dobrym Ojcem, który troszczy się o każdego człowieka. Nieustannie nas zaprasza na ucztę, jaką sam przygotował. Bogu zależy na bliskiej relacji z nami. Zastanówmy się szczerze, jak odpowiadamy na Jego zaproszenie?

2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Każdego dnia, wieczorem o godzinie 18:30 gromadzimy się na Nabożeństwie Różańcowym by przez Maryję wypraszać potrzebne nam łaski.

3. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową. Adoracja rozpoczyna się o godzinie 18:00.

4. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszki ofiary na renowację ołtarza głównego w naszym Kościele. Dzięki waszej ofiarności udało się zebrać 1.797 złotych. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania: Bóg zapłać

5. Dziś w całym Kościele w Polsce obchodzimy szczególny dzień. To XXIII Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Święty Jan Paweł II tak często w swoim nauczaniu przypominał, że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest budowanie cywilizacji Miłości, cywilizacji Dobra, cywilizacji Życia. Czy jeszcze pamiętamy to jego nauczanie? Dzień Papieski to również możliwość konkretnego materialnego wsparcia na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga kształcić zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin. Na stoliku za ławkami jest wystawiona puszka do której możemy składać dobrowolne ofiary na pomoc dla stypendystów tej Fundacji.

6. Z serca dziękujemy osobom, które dbają o czystość naszej świątyni i jej otoczenia. Niech Dobry Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem waszą pracę i trud. Bóg zapłać.

Back To Top