skip to Main Content

Zesłanie Ducha Świętego
28  maja 2023

 

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jaką dziś celebrujemy, jest świętem patronalnym naszego Zgromadzenia. Dzisiaj świętujemy również 320 rocznicę powstania naszego Zgromadzenia. W tym szczególnym dniu dziękujemy Dobremu Bogu za dar Duchackiego życia. Was wszystkich kochani, prosi o modlitwę, byśmy każdego dnia i w każdej sytuacji wiernie wypełniali charyzmat naszego Zgromadzenia.

2. Wczoraj w naszym Kościele przeżywaliśmy po raz kolejny Noc 7 Cudów, wigilijne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Z tego miejsca chcielibyśmy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie i całym sercem włączyły się w tegoroczne przygotowania. Kochani, Bóg zapłać za waszą obecność, wsparcie i nieocenioną pomoc! Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem każdego z was.

3. Jutro, w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, przypada Święto NMP Matki Kościoła. To Maryjne święto rozpoczyna w Kościele, drugą część liturgicznego Okresu Zwykłego. W najbliższą środę 31maja obchodzić będziemy święto nawiedzenia NMP a w czwartek, 1 czerwca, przypada święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte w tych dniach o godzinie 7 i 19.

4. W nadchodzącym tygodniu, zapraszamy w poniedziałek na nabożeństwo do Ducha Świętego o godzinie 18:30. W najbliższy czwartek rozpoczynamy nowy miesiąc – czerwiec. W nim w sposób szczególny czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. To również pierwszy czwartek miesiąca i co tygodniowa adoracja w intencji powołań. Litania do NSPJ będzie odmawiana każdego dnia w łączności z wieczorną msza świętą.

5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszo piątkowe odprawione będzie o godzinie 18:30. Serdecznie zapraszamy. W sobotę 3 czerwca, po wieczornej mszy świętej, pierwszo sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22:00.

6. Ojciec Kamil Bejgier CSSp., który otrzymał święcenia kapłańskie w ubiegły piątek z rąk Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka, swoją mszę prymicyjną odprawi w niedzielę 4 czerwca o godzinie 13:00 w Kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku.

7. Do końca miesiąca serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Każdego dnia o godzinie 18:30 gromadzimy się by za przyczyną Maryi prosić o potrzebne łaski.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia dbają o czystość i piękno naszej świątyni. Niech Dobry Bóg swym błogosławieństwem wynagrodzi wasz trud i zaangażowanie!

Back To Top