skip to Main Content

IV Niedziela Adwentu
19 grudnia 2021 r.

  1. Przed nami ostatni tydzień adwentowego oczekiwania i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Od poniedziałku do piątku o godzinie 7 rano zapraszamy na Roraty. Pośród wielu rzeczy jakie będziemy przygotowywać na Święta nie zapominajmy o przygotowaniu naszego wnętrza, naszego serca.

  1. W nadchodzącym tygodniu, 21-go, 22-go i 23-go grudnia, w naszym Kościele będzie możliwość skorzystania w większym zakresie z sakramentu pojednania. W tych dniach, od wtorku do czwartku, ojcowie będą pełnili dyżury spowiedniczy od godziny 18:30 w obu konfesjonałach. Serdecznie zachęcamy do pojednania się z Panem Bogiem.

  1. W piątek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W naszym Kościele Eucharystia będzie sprawowana tylko o godzinie 7:00 rano. Nie będzie mszy o godzinie 19:00!

  1. Zapraszamy serdecznie na Mszę w Nocy z Uroczystości Narodzenia Pańskiego, tak zwaną „Pasterkę”. Będzie ona sprawowana w naszym Kościele o północy z piątku na sobotę. W sobotę 25 grudnia, w Uroczystość Bożego Narodzenia, msze święte sprawowane będą zgodnie z porządkiem niedzielnym, tzn. o godz. 9, 11, 13, 19, 21

  1. Dziękujemy wszystkim którzy dbają o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Bóg zapłać za wasz czas, trud i poświęcenie.

  1. Po mszy świętej w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na wigilijny stół.

  1. Kochani, jako Rektor kościoła chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które swoim otwartym sercem wsparły inicjatywę renowacji naszego Tabernakulum. W ubiegłą niedzielę odbył się kiermasz ozdób świątecznych, którego dochód przeznaczony został w całości na pokrycie kosztów związanych z tą renowacją. Dzięki złożonym ofiarom i środkom jakie zgromadził kiermasz udało się zebrać ponad 22 tysiące złotych. Ta kwota przerosła najśmielsze oczekiwania. Pozwala ona również realnie pomyśleć o kolejnym elemencie który mógłby zostać odrestaurowany. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg wynagrodzi was swym błogosławieństwem.
Back To Top