skip to Main Content

Papież Franciszek w Adhortacji Apostolskiej „Gaudete et exsultate” – o powołaniu do świętości w świecie współczesnym przypomina i zaprasza: „Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. (…) Pozwól, by łaska twego chrztu owocowała na drodze świętości. Pozwól, aby wszystko było otwarte na Boga i dlatego wybierz Jego, wybieraj Boga wciąż na nowo. Nie zniechęcaj się, ponieważ masz moc Ducha Świętego do tego, by świętość była możliwa” (GE 14-15).

Zachęceni tymi słowami oraz poruszeni ostatnimi smutnymi wydarzeniami w naszej Ojczyźnie, zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „Więcej MIŁOŚCI”, czyli modlitwę wdzięczności Bogu za wszelkie przejawy świętości, którymi napełnia swój Kościół.

Zarazem będzie to modlitwa wynagrodzenia Panu Bogu za wszystkie momenty braku szacunku względem świętości życia oraz pokorna prośba o pokój i zgodę społeczną, której w tym pandemicznym czasie tak bardzo potrzebujemy.

Kościół Rektorski, Al Jana Pawła II 117godz. 19.00:

– 19.00 – Eucharystia

– 20.00 – 22.00 – Adoracja Jezusa Eucharystycznego

Kościół parafialny Niepokalanego Serca Maryi, ul Glinki 40godz. 15.00

Back To Top