skip to Main Content
15 grudnia w III Niedzielę Adwentu – Niedzielę Radości, w domu Duchaczy w Bydgoszczy będzie mnóstwo okazji, aby się rzeczywiście uradować i radością tą podzielić z innymi, mieszkającymi nawet bardzo daleko bo w odległym Meksyku…
Już za parę dni, w niedzielę 10 listopada, rusza w naszym domu zakonnym w Bydgoszczy cykl siedmiu comiesięcznych dni skupienia pt. „7 znaków – klucze do Nieba”. Będzie to niezwykła przygoda podróży poprzez wyrafinowane piękno Ewangelii według św. Jana. Zapraszamy!!!
1 listopada tradycyjnie udaliśmy się na cmentarz Nowofarny w Bydgoszczy, gdzie spoczywa wielu naszych Współbraci, którzy poprzedzili nas do Domu Ojca. W modlitwie pamiętaliśmy o spoczywających w Bydgoszczy, ale też w mogiłach w Cielądzu, Puszczykowie, na innych cmentarzach w Polsce i na świecie. Prosiliśmy dla nich o radość życia wiecznego i dziękowaliśmy za to wszystko co Bóg nam przez nich podarował. Do zobaczenia w Niebie!!!
W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym zapraszamy do naszego domu prowincjalnego w Bydgoszczy na nadzwyczajne przeżycie Tygodnia Misyjnego. Przyjdź do nas! Nie bój się drogi!!!
U początku Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który jest okazją, aby skupić naszą uwagę na dziele misyjnym Kościoła, nasz Współbrat, o. Marek Walkusz CSSp przesyła nam kilka słów pozdrowień i świadectwa o swojej posłudze misyjnej w dalekiej Gwinei Konakry w Afryce.
Z ogromną radością przygotowujemy się do uroczystej liturgii, podczas której Kamil, który niedawno powrócił z USA gdzie odbył roczny nowicjat, złoży po raz pierwszy śluby zakonne, zobowiązując się ściślej naśladować Jezusa na drodze rad ewangelicznych: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Oto kilka jego wspomnień z czasu nowicjatu…
Rozpoczął się nadzwyczajny miesiąc misyjny zapowiedziany przez papieża Franciszka już dwa lata temu. Okazją do jego ustanowienia stała się setna rocznica ogłoszenia przez Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud” o działalności prowadzonej przez misjonarzy na świecie. Oto pełna treść Listu Ojca Świętego Franciszka, w którym zapowiada i tłumaczy konieczność nadzwyczajnego przeżycia miesiąca października w 2019 roku.
O senegalskich klimatach opowiada o. Krzysztof, rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego, który kilka dni temu powrócił z Dakaru z dwutygodniowego spotkania odpowiedzialnych za formację.

Muzeum Misyjne,   Al. Jana Pawła II 117,  Bydgoszcz

Back To Top