skip to Main Content
Duch Święty jest Pocieszycielem, a więc niosącym nadzieję, ukojenie, po prostu radość. W naszym życiu coraz mniej się uśmiechamy, o czym mówią statystyki. Istniejące w świecie zagrożenia społeczne dotykają w dużej mierze nas samych, a przez to coraz bardziej martwią.
W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie, we wszystkich krajach i diecezjach świata zostanie dokonany ten sam akt. W Polsce nastąpi to we wszystkich kościołach, 25 marca o godz. 17:00.
W domu prowincjalnym w Bydgoszczy, przyjęliśmy matki z dziećmi, przybyłymi z terenów działań wojennych. Ich mężowie walczą o wolność Ukrainy, a one uciekając znalazły schronienie w murach naszego seminarium.
W związku z wojną na Ukrainie Zgromadzenie Ducha Świętego również czynnie włącza się w akcję pomocy.
W rodzinnym gronie prowadzono rozmowę na temat przyszłości. Mama zapytała synka: – A ty kim zostaniesz, Danielu? – Ja będę papieżem! – padła zdecydowana odpowiedź. Rodzice wyjaśniali, że kto chce być papieżem, musi najpierw zostać księdzem. Oświadczył: – Dobrze, to będę księdzem!
Dnia 25 lutego 2022 r. zmarł, w wieku 70…
Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy.
Jestem pod wrażeniem różnych spotkań, podczas których praktycznie za każdym razem jest odniesienie do Boga. Poproszono również mnie o modlitwę i błogosławieństwo.

Muzeum Misyjne,   Al. Jana Pawła II 117,  Bydgoszcz

Back To Top