skip to Main Content
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na „Kolędowanie u Duchaczy”, w tym roku zgodnie z zasadą „trzech R”, czyli Razem – Rodzinnie – Radośnie. Kolędowanie odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w sobotę 6 stycznia 2018 r., o godz. 16.00 w kościele rektorskim na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy „Czerwonej” w sobotę 20 stycznia 2018 r.
W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając.
Życzenia Bożonarodzeniowe
Dnia 5 marca 2017 r. w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w domu zakonnym odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Arcybractwa Ducha Świętego pod przewodnictwem o. Marka Walkusza CSSp. W spotkaniu uczestniczyło jedenaście osób. Tematem było Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15) – misyjny nakaz Pana Jezusa, który jest ciągle aktualny. Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami, by iść i głosić. O godz. 9.00 rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, a następnie refleksją i rozmyślaniem nad Ewangelią (Mt 4,1-11 – Kuszenie Jezusa), przygotowując się do Eucharystii. Po Mszy Świętej był wspólny obiad. O godz.14.00 rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej, opierając rozważania na pismach Sługi Bożego o. Franciszka Libermanna Współzałożyciela Zgromadzenia Ducha Świętego o miłości braterskiej. Wielkopostny Dzień Skupienia zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz wspólną kawą i ciastem. Serdecznie dziękujemy Ojcu Markowi za owocnie przeżyty dzień.
Daniel Brottier urodził się 7 września 1876 r. w La Ferte Saint-Cyr we Francji w diecezji Blois. Przygotowywał się do święceń, pracując jednocześnie jako nauczyciel w katolickiej szkole w Pontlevoy. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 października 1899 r.. W prośbie o przyjęcie do Zgromadzenia Ducha Świętego pisał m.in.: Pragnę ofiarować swe życie swą krew dla szerzenia Dobrej Nowiny. W moim przekonaniu Ewangelia będzie się szerzyła wśród pogan tylko w takich warunkach, w jakich szerzyła się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa: ziarno musi być skropione krwią męczenników. Gdyby Pan Bóg chciał przyjąć moją krew na tak wielką sprawę, dałbym ją z całego serca.
W czwartek 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest jednocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, w katedrze bydgoskiej w godzinach południowych zgromadzą się w osoby konsekrowane z całej diecezji. Natomiast wieczorem w kościele rektorskim w czasie godzinnej adoracji od 18.00 i następnie Eucharystii, duchacze wraz z wiernymi, będą się modlić głównie w intencji nowych powołań do życia misyjnego oraz wysłuchają konferencji poświęconej o. Libermannowi.

Znajdziesz nas także tutaj…
Zapraszamy 

Muzeum Misyjne
Al. Jana Pawła II 117
Bydgoszcz

Organizacja pozarządowa, zrzeszająca siostry, braci zakonnych i kapłanów, działająca w 120 krajach świata na rzecz promocji praw człowieka.

Back To Top