skip to Main Content
W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie, we wszystkich krajach i diecezjach świata zostanie dokonany ten sam akt. W Polsce nastąpi to we wszystkich kościołach, 25 marca o godz. 17:00.
W domu prowincjalnym w Bydgoszczy, przyjęliśmy matki z dziećmi, przybyłymi z terenów działań wojennych. Ich mężowie walczą o wolność Ukrainy, a one uciekając znalazły schronienie w murach naszego seminarium.
W związku z wojną na Ukrainie Zgromadzenie Ducha Świętego również czynnie włącza się w akcję pomocy.
W rodzinnym gronie prowadzono rozmowę na temat przyszłości. Mama zapytała synka: – A ty kim zostaniesz, Danielu? – Ja będę papieżem! – padła zdecydowana odpowiedź. Rodzice wyjaśniali, że kto chce być papieżem, musi najpierw zostać księdzem. Oświadczył: – Dobrze, to będę księdzem!
Dnia 25 lutego 2022 r. zmarł, w wieku 70…
Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy.
Jestem pod wrażeniem różnych spotkań, podczas których praktycznie za każdym razem jest odniesienie do Boga. Poproszono również mnie o modlitwę i błogosławieństwo.
„Chodzić razem”, to nie jest slogan. Jest to żywy wyraz istoty Kościoła, w którym wszyscy są protagonistami, poszukującymi stałego nawrócenia. Jest to dynamizm słuchania siebie nawzajem, bez obawy przed debatą.

Muzeum Misyjne
Al. Jana Pawła II 117
Bydgoszcz

Organizacja pozarządowa, zrzeszająca siostry, braci zakonnych i kapłanów, działająca w 120 krajach świata na rzecz promocji praw człowieka.

Back To Top