skip to Main Content

Wszystko miało zacząć się w ubiegłym roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, niestety pandemia pokrzyżowała nam plany…

Jak przystało na prawdziwych misjonarzy nie daliśmy jednak za wygraną… w ubiegłą sobotę, 27 lutego, w wigilię wspomnienia naszego błogosławionego Współbrata o. Daniela Brottier, spotkaliśmy się w Chojnicach w naszej duchackiej parafii, aby przeżyć pierwszą stację obchodów jubileuszu 100. lecia obecności Zgromadzenia Ducha Świętego w Polsce.

Wspaniale ugoszczeni przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej i przez posługujących tam Współbraci, ojców: Bogusława, Kazimierza i Jerzego, przeżyliśmy wspólną Eucharystię, której przewodniczył nasz prowincjał, o. Marek Myśliński CSSp, następnie zwróciliśmy się do naszego błogosławionego o. Daniela odmawiając litanię i prosząc przede wszystkim o nowe, gorliwe powołania, a w końcu zasiedliśmy przy wspólnym stole w prawdziwie braterskiej atmosferze.

Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji udało nam się „wystartować” z obchodami Roku Jubileuszowego 100. lecia obecności Duchaczy w Polsce i przeżyć pierwszą stację w Chojnicach.

Kolejna stacja odbędzie się w naszej parafii w Cielądzu k/Rawy Mazowieckiej gdzie, oprócz 100. lecia obecności Zgromadzenia w Polsce, świętować będziemy również 50. lecie posługiwania duchaczy w parafii pw. Trójcy Świętej w Cielądzu.

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI !!!

Back To Top