skip to Main Content

Już Wielki Post…

U mnie mniej więcej tak, jak u pozostałych proboszczów całego Kościoła Katolickiego, codzienne zadania duszpasterskie. Ostatnio mamy powody do radości, w naszej niezbyt licznej wspólnocie parafialnej wkrótce będzie miał miejsce ślub kościelny czterech par jednocześnie, które po latach wspólnego życia postanowiły uporządkować swoją sytuację.

Mimo że zadań duszpasterskich nie brakuje, wraz ze współbratem staramy się nie omijać żadnych wspólnotowych modlitw, łącznie z kompletą. Siła naszych rodzin, naszych wspólnot ma swoje źródło w modlitwie. 

Nasze maryjne sanktuarium, główne w całej Gwinei, jest w posiadaniu pięknej statuy Matki Bożej, która została ukoronowana przez św. Jana Pawła II w dniu 25 lutego 1992 roku. Liczne przywileje, które są naszym udziałem, mobilizują nas do gorliwszego stawania przed Panem. Ostatnio zanosimy liczne modlitwy w intencji Gwinei prosząc o zachowanie pokoju i by każda rodzina miała ryż codzienny.

Zbliża się pielgrzymka narodowa. Spodziewamy się jak zwykle ponad dwadzieścia tysięcy wiernych, potrzeba nam więc ogromnych sił fizycznych, a nade wszystko duchowych.

Zgodnie ze zwyczajem w Zgromadzeniu (urlop co trzy lata), z nadzieją, że Bóg pozwoli, w tym roku w miesiącach wakacyjnych będę w Polsce. Tak więc do niezbyt odległego zobaczenia.   

Bóg zapłać za modlitwy!

Pamiętam w modlitwie i o nią też proszę!

o. Marek Walkusz CSSp

Back To Top