skip to Main Content

W naszym duchackim życiu bardzo ważne jest spotkanie.

Tym razem spotkaliśmy się z czterema młodymi ludźmi, którzy przybyli do domu bydgoskiego, aby w naszej wspólnocie przeżyć „Spotkania z Duchaczami”, czyli rekolekcje o rozeznaniu powołania dla młodzieży męskiej, „żeby w życiu strzelić w dziesiątkę”.

Gracjan, Mateusz, Michał (nieobecny na zdjęciach) i Krzysztof wraz z o. Maciejem pochylali się przez te dni (9-11 lutego) przede wszystkim nad historią Abrahama, pierwszego powołanego, znajdując w niej konkretne sposoby – klucze, niezwykle przydatne w procesie rozeznania własnego powołania, czyli własnego miejsca w życiu.

Uczestnicy mieli też okazję „posmakować” nieco duchackiej codzienności podczas wspólnych Eucharystii, modlitw, posiłków, nakrywania stołów, codziennych obowiązków domowych.

Nie zabrakło spotkań przy kawie i słodkościach ze wspólnotą domową, o. Prowincjałem i ze wspólnotą seminaryjną.

Podczas rekolekcji w naszym domu odbyły się próby Diecezjalnej Młodzieżowej Drogi Krzyżowej, która 17 marca tego roku przejdzie ulicami naszego miasta. Było to okazją do spotkania z wieloma młodymi, przedstawicielami bydgoskich duszpasterstw młodzieżowo – akademickich, twórców tego dzieła, w którym Krzysiu i Mateusz grają bardzo ważne role.

Czas rekolekcji był bardzo owocny dla nas wszystkich. Już niedługo kolejne „Spotkania u Duchaczy”.

Do zobaczenia wkrótce…

Back To Top