skip to Main Content

#Noc7Cudów

Już w najbliższą sobotę, 19 maja, w kościele rektorskim Duchaczy na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy rozpocznie się niezwykły czas, noc czuwania, nazwana Nocą 7 Cudów.

„Noc 7 Cudów” to całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które od wielu już lat odbywa się w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest świętem patronalnym Zgromadzenia, stąd wspólnota domu prowincjalnego w Bydgoszczy, jak zresztą wiele wspólnot duchackich na całym świecie, modli się przez całą noc oczekując na Dar Ducha Świętego.
Noc czuwania przygotowywana jest z ogromnym zaangażowaniem wielu osób świeckich, Przyjaciół Zgromadzenia.

Jak będzie w tym roku?

„Noc 7 Cudów” rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20.00.

Poszczególne godziny nocnej modlitwy będą kolejnymi odsłonami hasła tegorocznego czuwania, które jest jednocześnie tematem obecnego roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
Oprócz pięknych i głębokich treści nie zabraknie świadectw, wymownych znaków, czasu na modlitwę osobistą i radosnego śpiewu.

Zostanie przygotowana specjalna Kaplica Miłosierdzia, w której przez całą noc kapłani posługiwać będą w konfesjonale i gdzie udzielana będzie Komunia Święta. Będzie z nami ks. Jacek Dziel, ustanowiony przez papieża Franciszka Misjonarz Miłosierdzia.

W sercu nocy zapewniony będzie ciepły posiłek, po którym odbędzie się modlitwa wstawiennicza i modlitwa uwielbienia.

Czuwanie zakończy się około godz. 6.00 rano.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z Bogiem stęsknionym człowieka!!

Back To Top