skip to Main Content

Szkoła Podstawowa w Cielądzu, w parafii, w której od wielu lat posługują Duchacze, od kilkunastu lat nosi imię Ojca Ppłk. Franciszka Mientkiego ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

24 maja 2018 r. w szkole odbyła się uroczystość zwana Dniem Patrona. Brali w niej udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz współbracia ze Zgromadzenia Ducha Świętego z miejscowej parafii.

O godzinie 11.00  wszyscy uczestnicy zgromadzili się na placu przed szkołą. Tradycyjnie słowo wstępne wygłosił pan dyrektor Bogdan Batorek. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Bazylak odczytała informację przypominającą wszystkim sylwetkę Patrona.

Ukoronowaniem przygotowań do Dnia Patrona były konkursy popularyzujące Jego sylwetkę. Uczniowie mogli popisać się wiedzą o jego życiu, a także w konkursie plastycznym wykonując  portret o. F. Mientkiego.

Po uroczystości szkolnej wszyscy przeszli na cmentarz by pomodlić się, złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie patrona. Uroczystościom na cmentarzu przewodniczył ojciec Józef Zwoliński CSSp proboszcz parafii.

Back To Top