skip to Main Content

W sobotę 14 stycznia zapraszamy na spotkanie duchackiej pielgrzymkowej grupy CZERWONEJ. Rozpoczniemy o godz. 17.00 w auli seminaryjnej. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów jak również osoby zainteresowane wspólnym pielgrzymowaniem na Jasną Górę w dniach od 21 do 31 lipca 2017 roku..

Zapraszamy na trzecie już spotkanie z cyklu “Misyjne Spotkania z Duchaczami”. Tym razem o. Marek Myśliński CSSp zabierze nas w egzotyczną podróż po senegalskim buszu, dzieląc się doświadczeniem 14 lat posługi misyjnej w tym kraju.

Serdecznie zapraszamy w piątek 13 stycznia 2017 r. na godz. 17.00 do auli seminaryjnej na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.

W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest ale przez to, czym dzieli się z innymi  –  św. Jan Paweł II                                                                       

Przed nami niepowtarzalny Dar wigilijnej nocy, podczas której przeżyjemy na nowo tajemnicę miłości Boga do człowieka w Jezusie. Ten wielki Dar Boga Ojca zachęca nas abyśmy podali sobie dłonie, otworzyli serca wolne od uprzedzeń i złości a dzieląc się opłatkiem i dobrym słowem świadczyli, że Bóg narodził się w nas.

Niech przyjście Jezusa rozświetla nadzieją codzienną drogę życia i staje się źródłem ufności    w moc Dobra, które zawsze zwycięża. Niech ta prawda pomaga nam, oświeca nasze myśli,   słowa i uczynki w każdym dniu nadchodzącego 2017 roku.

Z najlepszymi życzeniami i modlitewną pamięcią w imieniu współbraci ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

Józef Zwoliński CSSp
Przełożony Wyższy
delegowany przez Radę Generalną

Sakrament Pokuty i Pojednania (spowiedź):

PIĄTEK 23 grudnia

godz. 7.30 – 9.00 i 16.00 – 19.00

SOBOTA 24 grudnia – WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

godz. 7.30 – 13.00

(podczas Świąt nie będzie okazji do spowiedzi)

Msze Święte:

W sobotę 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia 

Msza Święta tylko o godz. 7.00.

Nie będzie wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.00.

Pasterka w naszym kościele będzie sprawowana tradycyjnie o godz. 24.00 w intencji Przyjaciół i Dobrodziejów naszego Zgromadzenia.

W niedzielę 25 grudnia – w Uroczystość Bożego Narodzenia – jak i w drugi dzień Świąt – w Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze Święte według porządku niedzielnego tj.: 9.00, 11.00, 13.00, 19.00 i 21.00.

Jak co roku w I Niedzielę Adwentu w Zgromadzeniu Ducha Świętego w Bydgoszczy odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla Arcybractwa Ducha Świętego.

Tematem naszego dnia skupienia było: ” Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”./ Mt. 5,7 /.  – Nasza misja się nie kończy”.

Prowadzącym spotkanie był o. Marcin Dusiński CSSp.W spotkaniu uczestniczyło 7 osób.

Czytaj Dalej

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Misyjne Spotkania z Duchaczami”. Tym razem wraz z o. Marcinem Dusińskim CSSp przeniesiemy się do dalekiego Paragwaju. Ojciec Marcin podzieli się doświadczeniem 14 lat posługi misyjnej w tym kraju.

Spotkanie odbędzie się w piątek 9 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w Auli Seminaryjnej przy Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.

sidem-znakow

 „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”   – (Mt 5, 7)

Bydgoszcz – 27 listopada 2016 r,

I Niedziela Adwentu

Nasza misja się nie kończy…

9:00 – Rozpoczęcie dnia skupienia (modlitwa – aula seminaryjna)

misyjnespotkania

dzien-skupienia

Jego Świątobliwość Papież Franciszek podczas Mszy świętej w niedzielę 9 października, ogłosił ustanowienie 17 nowych kardynałów – wśród których jest dwóch duchaczy:

J.E. Dieudonné Nzapalainga, Cssp, Arcybiskup Bangui (République Centrafricaine) i J.E Maurice Piat, Cssp, Arcybiskup Port Louis (Wyspa Mauritius)

Konsystorz przewidziany jest na 19 listopada 2016 roku w Rzymie.

Czytaj Dalej
Back To Top