skip to Main Content
Dnia 25 lutego 2022 r. zmarł, w wieku 70…
Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy.
Jestem pod wrażeniem różnych spotkań, podczas których praktycznie za każdym razem jest odniesienie do Boga. Poproszono również mnie o modlitwę i błogosławieństwo.
„Chodzić razem”, to nie jest slogan. Jest to żywy wyraz istoty Kościoła, w którym wszyscy są protagonistami, poszukującymi stałego nawrócenia. Jest to dynamizm słuchania siebie nawzajem, bez obawy przed debatą.
Wzorem lat ubiegłych, Zgromadzenie Ducha Świętego wydało kalendarz zawierający uroczystości i święta Pańskie, a także zaznaczone dni szczególne związane z naszymi błogosławionymi misjonarzami. Dwustronny kalendarz formatu A4 jest dobrze znany naszym przyjaciołom. Można go otrzymać we wszystkich …
Drodzy Współbracia! „Posłani w pokoju Chrystusa”, to hasło obecnego roku duszpasterskiego. Kościół z radością przypomina każdemu człowiekowi, że jest on tęsknotą Boga, który w swojej Miłości daje mu się w Eucharystii jako Pokarm, przebóstwia go i posyła, aby niosąc w sobie to piękno spotkania, przemieniał świat.
Zbyszyce to wieś położona nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego, około 10 km od Nowego Sącza. Tutaj znajduje się prawdziwa perła architektury południa Polski. W kronikach Jana Długosza znajduje się zapis, że już w XIII wieku, w Zbyszycach, istniała parafia.
Co roku, z okazji Dnia Misyjnego, Ojciec Święty przygotowuje specjalne orędzie. W tym roku papież Franciszek podkreśla, że obecny moment dziejowy nie jest łatwy. Sytuacja pandemii uwypukliła i powiększyła cierpienie, samotność, ubóstwo i niesprawiedliwość.

Muzeum Misyjne,   Al. Jana Pawła II 117,  Bydgoszcz

Back To Top