skip to Main Content
Zapraszamy na V Bydgoski Orszak Trzech Króli! Przejdzie on ulicami miasta 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Jak zawsze poprowadzą go Kacper, Melchior i Baltazar. Wszyscy pokonają nową trasę, by na końcu oddać pokłon Świętej Rodzinie w bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na „Kolędowanie u Duchaczy”, w tym roku zgodnie z zasadą „trzech R”, czyli Razem – Rodzinnie – Radośnie. Kolędowanie odbędzie się w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w sobotę 6 stycznia 2018 r., o godz. 16.00 w kościele rektorskim na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy „Czerwonej” w sobotę 20 stycznia 2018 r.
W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie oraz 10-osobowy międzynarodowy band muzyczny. Koncert poprowadzi Marek Zając.
Życzenia Bożonarodzeniowe
Dnia 5 marca 2017 r. w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w domu zakonnym odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Arcybractwa Ducha Świętego pod przewodnictwem o. Marka Walkusza CSSp. W spotkaniu uczestniczyło jedenaście osób. Tematem było Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15) – misyjny nakaz Pana Jezusa, który jest ciągle aktualny. Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami, by iść i głosić. O godz. 9.00 rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, a następnie refleksją i rozmyślaniem nad Ewangelią (Mt 4,1-11 – Kuszenie Jezusa), przygotowując się do Eucharystii. Po Mszy Świętej był wspólny obiad. O godz.14.00 rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej, opierając rozważania na pismach Sługi Bożego o. Franciszka Libermanna Współzałożyciela Zgromadzenia Ducha Świętego o miłości braterskiej. Wielkopostny Dzień Skupienia zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz wspólną kawą i ciastem. Serdecznie dziękujemy Ojcu Markowi za owocnie przeżyty dzień.
Daniel Brottier urodził się 7 września 1876 r. w La Ferte Saint-Cyr we Francji w diecezji Blois. Przygotowywał się do święceń, pracując jednocześnie jako nauczyciel w katolickiej szkole w Pontlevoy. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 października 1899 r.. W prośbie o przyjęcie do Zgromadzenia Ducha Świętego pisał m.in.: Pragnę ofiarować swe życie swą krew dla szerzenia Dobrej Nowiny. W moim przekonaniu Ewangelia będzie się szerzyła wśród pogan tylko w takich warunkach, w jakich szerzyła się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa: ziarno musi być skropione krwią męczenników. Gdyby Pan Bóg chciał przyjąć moją krew na tak wielką sprawę, dałbym ją z całego serca.
W czwartek 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest jednocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, w katedrze bydgoskiej w godzinach południowych zgromadzą się w osoby konsekrowane z całej diecezji. Natomiast wieczorem w kościele rektorskim w czasie godzinnej adoracji od 18.00 i następnie Eucharystii, duchacze wraz z wiernymi, będą się modlić głównie w intencji nowych powołań do życia misyjnego oraz wysłuchają konferencji poświęconej o. Libermannowi.
Back To Top