skip to Main Content
Dnia 5 marca 2017 r. w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w domu zakonnym odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Arcybractwa Ducha Świętego pod przewodnictwem o. Marka Walkusza CSSp. W spotkaniu uczestniczyło jedenaście osób. Tematem było Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15) – misyjny nakaz Pana Jezusa, który jest ciągle aktualny. Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami, by iść i głosić. O godz. 9.00 rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, a następnie refleksją i rozmyślaniem nad Ewangelią (Mt 4,1-11 – Kuszenie Jezusa), przygotowując się do Eucharystii. Po Mszy Świętej był wspólny obiad. O godz.14.00 rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej, opierając rozważania na pismach Sługi Bożego o. Franciszka Libermanna Współzałożyciela Zgromadzenia Ducha Świętego o miłości braterskiej. Wielkopostny Dzień Skupienia zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz wspólną kawą i ciastem. Serdecznie dziękujemy Ojcu Markowi za owocnie przeżyty dzień.
Daniel Brottier urodził się 7 września 1876 r. w La Ferte Saint-Cyr we Francji w diecezji Blois. Przygotowywał się do święceń, pracując jednocześnie jako nauczyciel w katolickiej szkole w Pontlevoy. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 października 1899 r.. W prośbie o przyjęcie do Zgromadzenia Ducha Świętego pisał m.in.: Pragnę ofiarować swe życie swą krew dla szerzenia Dobrej Nowiny. W moim przekonaniu Ewangelia będzie się szerzyła wśród pogan tylko w takich warunkach, w jakich szerzyła się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa: ziarno musi być skropione krwią męczenników. Gdyby Pan Bóg chciał przyjąć moją krew na tak wielką sprawę, dałbym ją z całego serca.
W czwartek 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest jednocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, w katedrze bydgoskiej w godzinach południowych zgromadzą się w osoby konsekrowane z całej diecezji. Natomiast wieczorem w kościele rektorskim w czasie godzinnej adoracji od 18.00 i następnie Eucharystii, duchacze wraz z wiernymi, będą się modlić głównie w intencji nowych powołań do życia misyjnego oraz wysłuchają konferencji poświęconej o. Libermannowi.
Back To Top