skip to Main Content
Kapituła Generalna Zgromadzenia Ducha Świętego, podczas głosowania 18 października, wybrała nowego Przełożonego Generalnego. Delegaci ze wszystkich stron świata mandatem najwyższego zaufania obdarzyli o. Alain Mayama z Konga.
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II.
W niedzielny wieczór (3 października) odbyło się pierwsze zebranie planarne. O. Philip Massawe, prowincjał Tanzanii, powitał przybyłych. Podziękował za znakomitą pracę Przełożonego Generalnego i jego Rady, którzy zakończyli trudną i długotrwałą misję animacji Zgromadzenia.
2 października br. w gronie licznych koncelebrantów ze Zgromadzenia Ducha Świętego dziękowaliśmy Panu Bogu za 100 lat obecności duchaczy w Polsce. Eucharystii przewodniczył ks. bp. Zdzisław Fortuniak.
Doroczne rekolekcje zakonne dla kapłanów…
Dzisiaj Duchacze na całym świecie rozpoczęli Nowennę, w której wołają wspólnie o rychłą beatyfikację Założyciela ojca Klaudiusza Poullarta des Places.
Kilka słów od o. Marka Walkusza CSSp posługującego w Gwinei Konakry w sanktuarium w Boffa…
Wielkim krokami zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszamy już 21 lipca. Serdecznie zapraszamy do przeżycia tej niezwykłej przygody razem z nami! Oto kilka informacji …
Back To Top