skip to Main Content

 

Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
Rozważania ukazują się każdego dnia na profilu FB
oraz w zakładce Video

 

„Noc 7 Cudów” to całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które od wielujuż lat odbywa się w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest świętem patronalnym Zgromadzenia, stąd wspólnota domu prowincjalnego w Bydgoszczy, jak zresztą wiele wspólnot duchackich na całym świecie, modli się przez całą noc oczekując na Dar Ducha Świętego.
Noc czuwania przygotowywana jest z ogromnym zaangażowaniem wielu osób świeckich, Przyjaciół Zgromadzenia.

Poprzedzona jest dwudniowymi rekolekcjami o Duchu Świętym.
czwartek i piątek, 6 i 7 czerwca, podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 19.00, nauki rekolekcyjne głosić będzie o. Jacek Olczyk SJ. Po Mszach św. czas adoracji, uwielbienia i świadectw.

„Noc 7 Cudów” rozpocznie się w sobotę 8 czerwca Mszą Świętą o godz. 20.00.

Następnie przeżywać będziemy poszczególne godziny nocnej modlitwy pod wspólnym hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
Oprócz pięknych i głębokich treści nie zabraknie świadectw, wymownych znaków, czasu na modlitwę osobistą i radosnego śpiewu.

Przygotowana zostanie specjalna Kaplica Miłosierdzia, w której kapłani posługiwać będą w konfesjonale. Tam trwać będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego, udzielana też będzie Komunia Święta.

W sercu nocy zapewniony jest ciepły posiłek, po którym odbędzie się modlitwa wstawiennicza i modlitwa uwielbienia, które prowadzone będą przez o. Jacka Olczyka SJ i wspólnotę „Miłość Maryi”.

Czuwanie zakończy się około godz. 6.00 rano.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z Bogiem stęsknionym człowieka!! W nocy z 8 na 9 czerwca 2019 r.

A w niedzielę, 9 czerwca, uroczysta Msza Święta odpustowa o godz. 13.00!!!

 

Back To Top