skip to Main Content
JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO…
Ale o co chodzi … !?
„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” to akcja modlitewna w intencji papieża Franciszka, która odbędzie się w niedzielę 8 marca. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia zmówić za papieża dowolną modlitwę oraz zachęcić do niej innych.

Akcja modlitewna jest odpowiedzią na wezwanie samego Franciszka do modlitwy za niego. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia pomodlić się dowolną modlitwą w intencji papieża – 8 marca nieważne gdzie, ważne by się pomodlić za papieża Franciszka.

– Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa obejmie cały świat – mówią młodzi ze Wspólnot Lednickich. To właśnie tam zrodziła się ta piękna inicjatywa. Organizatorzy zachęcają do wstawianie zdjęć papieża oznaczonych hasztagiem #wszyscyzajednego, aby rozpropagować inicjatywę wśród znajomych.

Do zorganizowania akcji – jak podkreślił kl. Rafał Orzechowski – przyczyniło się spotkanie z papieżem podczas przekazywania przez Polaków symboli ŚDM młodzieży z Panamy w 2017 roku. Wówczas Franciszek poprosił kleryka o modlitwę: “ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”. – Głowa Kościoła prosi mnie, szeregowego żołnierza, o modlitwę. Wiedziałem, że nie mogę tego przegapić – mówił kl. Rafał Orzechowski. Pierwsza edycja akcji odbyła się w marcu 2018 roku.

Włączając się w modlitwę za Papieża Franciszka,
zapraszamy w sobotę 7 marca, w wigilię wydarzenia,
do naszego kościoła na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy
na Mszę Świętą,
a następnie na adorację Jezusa Eucharystycznego,
w czasie której modlić się będziemy za Ojca Świętego.

godz. 19.00 – Msza Święta
godz. 20.00 – 22.00 – Adoracja
następnie wspólna agapa
(mile widziane małe „Conieco” na wspólny stół)

Back To Top