skip to Main Content

Już niedługo, w niedzielę 21 lipca, po raz XV wyruszy w drogę do Tronu Jasnogórskiej Pani Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej. Wśród grup będzie też duchacka Grupa Czerwona…

Grupa Czerwona jest jedną z grup Bydgoskiej Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Prowadzona jest przez ojców i braci ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

Powstała w 1984 r. stąd w tym roku dotrze na Jasną Górę po raz 35!!!

Dlatego w tym roku podczas wędrówki będzie mnóstwo wspomnień. Postaramy się też przejść jeden dzień w stylu lat 80-tych, stąd pielgrzymi proszeni są o przygotowanie strojów z tamtej epoki.

Grupa jest zawsze bardzo zróżnicowana tak pod wzgędem wieku jak i pochodzenia. Ze względu na misyjny i międzynarodowy charakter Zgromadzenia Ducha Świętego pielgrzymują w grupie osoby z przeróżnych parafii Bydgoszczy, różnych stron Polski, i często pielgrzymi z zagranicy.

Przewodnikiem grupy jest obecnie o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Atmosfera jest zawsze prawdziwie braterska. Wspólne modlitwy, dzielenie sie Słowem i doświadczeniem życia, pokonywanie trudów, wspólne posiłki, to wszystko sprawia, że każdego roku grupa w dużej mierze nieznanych sobie osób, już po kilkudziesięciu kilometrach drogi staje się prawdziwą wspólnotą.

Nie brakuje też solidnej strawy duchowej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: „W mocy Bożego Ducha”, stąd w naszej grupie odkrywać będziemy Tajemnicę Człowieka – piękno i bogactwo jakie Duch Święty złożył w każdym z nas.

Pielgrzymka Bydgoska wyrusza każdego roku 21 lipca z Kościoła Katedralnego, aby dotrzeć do Jasnogórskiego Sanktuarium 31 lipca.

Jest to wspaniała przygoda rekolekcji w drodze!

Może chcesz to przeżyć z nami…?

Koszt to 120,00 PLN (w razie trudności finansowych skontaktuj się z o. Maciejem, naszym przewodnikiem, na pewno zaradzi)

Pierwsze zapisy w domu zakonnym na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy w czwartek 11 lipca zaraz po wieczornej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 19.00.

Ostatnie zapisy i zdanie bagażu w sobotę 20 lipca od godz. 16.00 do 18.45 w domu zakonnym na Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.

Zaraz po zakończonych zapisach o godz. 19.00 – Msza Święta w intencji pielgrzymów Grupy Czerwonej.

info:
o. Maciej Sierzputowski CSSp
Tel: 797 907 354
Mail: cssppow@wp.pl

www.pielgrzymka.duchacze.pl

Facebook Grupy Czerwonej

Strona Pielgrzymki Bydgoskiej

Back To Top