skip to Main Content
(+48) 605 190 900 / (+48) 600 879 584

 

„Króluj nam Chryste” – to nie tylko słowa jednej z religijnych pieśni, ale też katolickie zawołanie i powitanie ministranckie. Pieśń ta zabrzmiała w niedzielę, 7 czerwca br., w kościele rektorskim p.w. Ducha Świętego, ponieważ na Mszy św. o godz. 9:00 stawiło się kilku z byłych ministrantów pełniących niegdyś przy tym ołtarzu służbę – od końca lat siedemdziesiątych po początek (najmłodsi z nich) lat dziewięćdziesiątych. Grono, które stawiło się obecnie przy ołtarzu nie było zbyt liczne, choć w tamtych latach drużyna ministrancka liczyła oczywiście dużo więcej osób (zwłaszcza, że był to wtedy kościół parafialny, a sama parafia Ducha Świętego była dużo większa terytorialnie i liczebnie) jednak spotkanie to zainicjowane zostało spontanicznie, a pretekstem był przyjazd aż zza oceanu jednego z dawnych ministrantów. Mamy jednak nadzieję, że to dobry przyczynek, aby w przyszłości zgromadzić się w liczniejszym gronie, aby nie tylko powspominać, ale przede wszystkim ponownie stanąć do służby przy Chrystusie i Jego ołtarzu – na ten zaszczyt nie ma limitu wieku 😀 – oraz prosić o łaski już nie tylko dla siebie ale też dla swoich rodzin (nawet już wnucząt 🙂), a także, by nigdy nie brakowało chłopców chcących poświęcać czas na tę zaszczytną służbę, a w przyszłości być może także jako kapłani. Służbę ministancką nazywa się przecież kuźnią powołań kapłańskich, a potwierdza to fakt, że niejeden z „duchackich” ministrantów wybrał właśnie tę drogę powołania.

Paweł Tomaszewski – były ministrant 🙂

Back To Top