skip to Main Content


Na początku września 2021 wojsko przejęło władzę w Gwinei. Obeszło się wprawdzie bez większych starć pomiędzy rządzącymi a wojskowymi, ale niestety były też ofiary śmiertelne. Po chwilach wielkiego napięcia sytuacja się uspokoiła. Nowa władza porządkuje wiele spraw, które czekały na istotne zmiany. Ufamy, że w wyniku tych działań poprawi się sytuacja w państwie. Gwinea należy bowiem do krajów, w których jest największa korupcja.

Nasze maryjne sanktuarium stanowi cel licznych pielgrzymek. Ostatnio ruch pielgrzymkowy został w dużym stopniu wyhamowany. Niemniej, w listopadzie przybyło tu sporo pątników z okazji stulecia śmierci ojca Arsena Mella, który był misjonarzem w Gwinei; większość swojej posługi spędził a misji w Boffa. Modlimy się o jego beatyfikację. Zapraszamy, by dołączyć się do prośby o dar wyniesienia go na go ołtarze.

Coraz trudniej przekonać ludzi do wiary. Niemniej jednak, według mojej oceny, naród tutejszy jest bardziej wierzący niż Polacy, tyle tylko że w zdecydowanej większości są to muzułmanie. Jestem pod wrażeniem różnych spotkań, podczas których praktycznie za każdym razem jest odniesienie do Boga. Poproszono również mnie o modlitwę i błogosławieństwo. Cieszymy sie dużą liczbą ludzi modlących się, ale dla nas smutne jest to, że Jezus Chrystus dla wielu nie jest znany.

Młodzi odwagi! Świat czeka na chrześcijańskich misjonarzy!

Pamiętający w modlitwie  o. Marek Walkusz CSSp

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
P.S. Obecnie świat się kręci w dużej mierze wokół wirusa. U nas (w Gwinei) na szczęście nie ma dużo zakażeń, a jeżeli są, to chorzy przechodzą zakażenie bez większych problemów. O ile się nie mylę, od początku pandemii odnotowano około czterystu zgonów z powodu powikłań związanych z koronawirusem.

Back To Top