skip to Main Content

30 Niedziela Zwykła

25 października 2020 r.

 

  1. Dziś 30 niedziela zwykła, która w Liturgii Słowa przypomniała nam o fundamentach naszej wiary: Miłość do Boga i miłość do bliźniego. Gdy wrócimy do naszych domów zastanówmy się jeszcze raz, co tak naprawdę motywuje nasze postępowanie i nasze relacje.
  1. Do końca bieżącego miesiąca, czyli jeszcze przez najbliższy tydzień, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Każdego dnia o godzinie 18.30 gromadzimy się wraz z Maryją, by wspólnie modlić się w naszych intencjach.
  1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu w naszym Kościele Msze św. będą sprawowane o godzinie 9, 11, 19 i 21. Nie będzie Mszy o godzinie 13:00 !!!
  1. Listopad jest szczególnym miesiącem modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki do „wymienianek”. Od 1 do 8 listopada włącznie w modlitwie różańcowej o 18.30 będziemy polecać zmarłych z naszych rodzin, zmarłych krewnych i przyjaciół. Prosimy o czytelne wypełnianie „wymienianek” i składanie ich w zakrystii.
  1. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca dziś po Mszach Świętych nasi współbracia z formacji zbierać będą ofiary dla naszego Misyjnego Seminarium.
  1. Z serca dziękujemy osobom dbającym o piękno i czystość naszego Kościoła i jego otoczenia. Bóg zapłać!!! Również zapraszamy serdecznie osoby, które pragnęłyby włączyć się w to dzieło wspólnej pracy, wspólnej troski o miejsce naszego spotkania z Bogiem. Grupa zbiera się w sobotę o godzinie 8.30!
  1. Informujemy, że do skarbonki znajdującej się przy wewnętrznych drzwiach do kościoła, zbieramy ofiary na kwiaty i wystrój Kościoła Rektorskiego. W miarę naszych skromnych możliwości staramy się co tydzień dbać o ten piękny kwiatowy akcent w  naszym kościele. Za wszelką pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać!
  1. Przypominamy o rozporządzeniach dotyczących przestrzeni publicznej, które ograniczają liczbę uczestników celebracji liturgicznych. Obowiązuje przepis: 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, dlatego też w naszym kościele może przebywać jednocześnie 70 osób. Prosimy aby w naszym kościele mieć na uwadze wymaganą odległość, przynajmniej 2,5 metra. Gdyby była większa liczba osób niż 70 to do naszej dyspozycji jest Aula Seminaryjna znajdująca się tuż obok kościoła. Przypominamy również o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw.
Back To Top