skip to Main Content

5 Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

  1. Celebracja 5 niedzieli Wielkiego Postu uświadamia nam, że zbliżamy się co raz bardziej do Wielkiego Tygodnia. Niewiele czasu pozostało, jesteśmy już blisko Misterium Paschalnego. Ale nie o czas przecież chodzi, ale o nasze wnętrze, o nasze serce. Czy ono również jest już gotowe?
  1. Według nowych rozporządzenie organów państwowych ponownie ograniczono liczbę uczestników zgromadzeń i celebracji. W tej wyjątkowej sytuacji, na każdej Mszy św. i nabożeństwie wewnątrz kościołów może przebywać maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłanów przy ołtarzu. Dlatego zachęcamy do łączności modlitewnej za pośrednictwem naszych codziennych transmisji. Pragniemy aby nasza wspólna modlitwa upiększona była śpiewem zespołu i pani organistki. Tym samym limit osób w naszym kościele będzie niemal każdego dnia wyczerpany. Niech nasze rodziny będą żywymi Kościołami!!!.
  1. Przypominamy również że biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

  1. Przypominamy że w ciągu tygodnia staramy się, w miarę naszych skromnych możliwości przeprowadzać transmisje nabożeństw i celebracji. W poniedziałek Nabożeństwo do Ducha Świętego o godzinie 18.30, Msza Święta codziennie o godzinie 19.00, a tuż po jej zakończeniu adoracja z modlitwą różańcową do godziny 21.00. Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 18.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 18.00. Nasze transmisje można śledzić na Facebookowym profilu Zgromadzenia Ducha Świętego jak również na kanale You Tube’a – „Duchacze”
  1. Uwaga!!! Transmitowana sobotnia Msza św. o godz. 19.00 w czasie kwarantanny będzie Mszą sobotnią.
  1. Każdego dnia ukazują się również komentarze do czytań liturgicznych: „Antywirusowe Słowo na dziś”! Znaleźć je możemy na kanale You Tube’a naszego Zgromadzenia jak również na profilu Facebookowym. Zapraszamy i zachęcamy serdecznie do wsłuchiwania się w Boże Słowo.
  1. Zachęcamy aby zapoznać się z dokumentami Kościoła na czas epidemii. Dotyczą one między innymi żalu doskonałego w wypadku niemożliwości przystąpienia do sakramentu spowiedzi oraz uzyskania odpustów zupełnych. Znaleźć je można również na naszej stronie duchacze.pl oraz na profilu FB.
  1. Kochani, drogą internetową serdecznie was pozdrawiamy, ściskamy mocno i serdecznie, zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci każdego dnia. Dziękujemy za wasze wsparcie, za to że trwacie razem z nami, że jesteście. Niech Pan Bóg błogosławi nieustannie.
Back To Top