skip to Main Content

VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

  1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy ostatni już tydzień maja i jednocześnie ostatni tydzień okresu Wielkanocnego. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych, które sprawowane są każdego dnia o godzinie 18.30. Wyjątkiem będzie sobota 30 maja, kiedy Nabożeństwo Majowe odbędzie się zaraz po porannej Mszy św. czyli około 7.30. Tego samego dnia, ze względu na przygotowania do Nocy7Cudów, nie będzie wieczornej Mszy św. o godzinie 19.00.
  1. Zachęcamy gorąco do korzystania z bogactwa, które jest nam ofiarowane w czasie przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. W tym roku mamy do naszej duchowej dyspozycji dwie nowenny, które wzajemnie się dopełniają: „Igraj z Ogniem” – ukazuje się na YouTube i Facebooku Zgromadzenia oraz „Nowenna ze Świętymi”, która ukazuje się na Facebooku „Nocy 7 Cudów”.
  1. Od środy 27 maja, w naszym kościele o godzinie 19.00, przez 3 dni będziemy mieli okazję do wspólnego przeżywania rekolekcji przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Ks. Łukasz Krzewiński podczas wieczornych Mszy Świętych wygłosi nauki rekolekcyjne zatytułowane: „Żywe kamienie”. Ponieważ obecne wymogi sanitarne ograniczają ilość wiernych w naszym przypadku do 45 osób, rekolekcje będą transmitowane na żywo za  Facebooka jak również na You Tube’ie.
  1. Wielką radością jest dla nas fakt, że te rekolekcje rozpoczniemy w dniu, w którym założone zostało nasze Zgromadzenie. 27 maja 1703 roku w dzień Zielonych Świąt w Paryżu powstało Zgromadzenie Ducha Świętego.
  1. Ze względu na panującą sytuację, która znacznie utrudniła dostęp do sakramentu pojednania, serdecznie zapraszamy w piątek 29 maja, od godz. 16.00 do 19.00 do naszego Kościoła. W tych godzinach będzie można przystąpić do spowiedzi wielkanocnej w samym kościele i jeśli aura pozwoli, również na zewnątrz.
  1. W sobotę 30 maja, choć w zmienionej formule to jednak po raz kolejny, będziemy przeżywać „Noc 7 Cudów” czyli nasze duchackie czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób. Do uczestnictwa w czuwaniu w kościele zaprosiliśmy osoby zaangażowane bezpośrednio w przygotowanie tego wydarzenia. Dlatego w kościele mamy już komplet osób. Mimo to pragniemy by to wydarzenie stało się udziałem nas wszystkich. Stąd czuwanie nasze będzie transmitowane na żywo na YouTube i Facebooku.
  1. W sam dzień Uroczystości, 31 maja, w Święto Patronalne naszego Zgromadzenia Msza św. o godzinie 13.00 będzie Mszą odpustową. Będzie ona transmitowana na żywo. W tym dniu prosimy was wszystkich o szczególną modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia.
  1. Na nadchodzący tydzień naszych zajęć i obowiązków niech Pan Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże!
Back To Top