skip to Main Content

12 stycznia 2020 r.
Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy w Kościele tzw. Okres Zwykły.
  1. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w naszym Kościele Rektorskim: jutro, w poniedziałek, nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 18.30 a w czwartek, od godz. 18.00 do 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań.
  1. Biskup Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą Świętą w Katedrze Bydgoskiej, 20 stycznia o godz. 18.00. Po Mszy w Domu Polskim zostanie wygłoszony wykład profesora Remigiusza Pośpiecha na temat: „Muzyka jako nośnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki”. Całość świętowania powrotu Bydgoszczy do Macierzy zwieńczy koncert pieśni patriotycznych i kolęd w wykonaniu bydgoskiego chóru „Akolada”.
  1. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, a w nim ciekawe artykuły i reportaże. Między innymi „Historia według Putina”, o tym „Co Żydzi i katolicy w Polsce mogą robić razem” – co nas wzajemnie uprzedza i gdzie kryje się szansa na głębszy dialog i spotkanie. Godny polecenia jest również artykuł: „Niezwyciężony Teddy”,przedstawiający postać Tadeusza Pietrzykowskiego, boksera, który toczył pojedynki na śmierć i życie w obozach koncentracyjnych. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej.
  1. Dziękujemy wszystkim osobom dbającym o czystość i piękno naszej świątyni i jej otoczenia. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom kwiatów do naszego prezbiterium.
Back To Top