skip to Main Content

2 Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa związane z rozważaniami Męki Pańskiej: W piątek Droga Krzyżowa o godz.18.30 a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.18.00.
  2. Dziś zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu „Organikos” – rozważania o „Hymnie o Miłości”. Spotkanie odbędzie się w auli seminaryjnej wyjątkowo o godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu, 19 marca, świętujemy w Kościele uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte w naszym Kościele sprawowane będą o godzinie 7.00 i 19.00
  4. Już za tydzień, w niedzielę 24 marca, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie ojciec Laurenty ŻEZICKI, Paulin z Ukrainy z miejscowości Browary k/Kijowa. Rekolekcje będą trwały od 24 do 27 marca. Podczas rekolekcji ojciec Laurenty zbierać będzie fundusze na budujący się kościół parafialny w Browarach.
  5. Kochani, czas wielkiego Postu to czas pogłębionej zadumy nad swoim życiem, nad relacją z Bogiem i z drugim człowiekiem. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, za dwa tygodnie tj. 31.03 w 4 niedzielę Wielkiego Postu specjalnie dla sympatyków naszego kościoła zorganizowany zostanie kiermasz, na którym będzie można zakupić książki i audiobooki w promocyjnych i bardzo korzystnych cenach. Abp. Grzegorz Ryś, o. Adam Szustak, ks.”Malina” Maliński, ks. Pawlukiewiecz czy ks. Kaczkowski to autorzy których nie trzeba szerzej przedstawiać. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  6. Zgodnie z życzeniem biskupa Tyrawy, podczas Wielkiego Postu na stoliku z prasą katolicką znajduje się puszka na ofiary zbierane na rozbudowę szkoły w Czadzie, gdzie pracuje kapłan z diecezji bydgoskiej ks. Jakub Szałek. Można do niej składać dowolne ofiary.
  7. Jest do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. W nim min: O „Przewidywanym strajku nauczycieli”, o „Cenie i wartości celibatu”. Cena „Przewodnika” wynosi 6 zł.
  8. Dziękujemy wszystkim osobom, które każdego tygodnia włączają się w sprzątanie naszego kościoła, jak również osobom upiększającym wygląd naszej świątyni.
Back To Top